Emlékeztető

Az Elektronika tananyagfejlesztő csoport

1999. 04. 13.-án megtartott értekezletéről

Helyszín: Eötvös József Szakközépiskola, Budapest, XX. Török Flóris u. 89.

Jelen vannak:

Kucsák Béla,

Szarka Tibor,

Tukacs Attila,

Takács Gyuláné dr.,

Dominó Csaba,

Saáry Tibor,

Kurusa József,

Molnár Imre,

Jász Péter,

Hágen József,

Baráti Tibor,

Kiss Gábor,

Fendrik László,

Faránki Gyula,

Hajdu János.

 

Kucsák Béla, mint a vendéglátó intézmény igazgatója, üdvözli a tananyagfejlesztő csoport tagjait. Röviden ismerteti az iskola történetét, a képzési profilokat. Mivel az iskola jelenleg átépítés alatt áll, kéri, hogy a csoport az iskolát egy másik értekezlet alkalmával tekintse meg. A csoport a kérést indokoltnak tartotta.

Hajdu János csoportvezető köszönti a résztvevőket, majd javaslatot tett a napirendre:

Új javaslat nem volt, a napirendjavaslatot a csoport egyhangúlag elfogadta.

Hajdu János röviden ismertette a program felépítését, a feladatokat. Megállapította, hogy eddig három szakmai kimenetnek áll rendelkezésre a DACUM táblája, ennek megfelelően még hét darab elkészítése van hátra. A csoporttagok közül DACUM képzésen hét fő vett részt. Azokban a szakmai kimenetekben, ahol még nincs DACUM tábla, célszerű olyan alcsoportvezetőt választani, aki kiképzett DACUM szakértő. Azoknál a szakmai kimeneteknél, ahol csak egy intézmény szerepel, ott az intézményt képviselő tananyagfejlesztő lesz a tananyag kifejlesztéséért felelős alcsoportvezető, azokban a kimenetekben, ahol több intézmény pályázott sikeresen, ott ki kell jelölni egy alcsoportvezetőt.

Ezután a megjelent tananyagfejlesztők bemutatták iskolájukat, ismertették a pályázatukban megjelölt célokat, majd elmondták rövid szakmai önéletrajzukat.

A munkatervvel kapcsolatban a következő kérdések hangzottak el:

Hajdu János részben az OM, az intézmény és a világbank által aláírt szerződésre, részben a meghívóval együtt mindenkinek elküldött anyagra hivatkozva válaszolt: a tananyag részletességét, terjedelmét 65 ívben maximálták, a tananyag oktatását pedig 2000. szeptember 1.-én kell bevezetni.

Javaslat hangzott el, hogy szerepeltessük a DACUM táblák készítésének költségeit is a költségvetésünkben. Ezt a javaslatot valamennyi tananyagfejlesztő támogatta.

Margaret Kende, a Szakértői Csoport vezetője az értekezlet megkezdése előtt telefonhívásban javasolta, hogy a külföldi szakértő, Mogens Probst Úr látogatását vegyük előre a tervezett 1999. szeptember hónapról már 1999. június hónapra. A tananyagfejlesztő csoport egyhangúan kitartott az eredeti időpontjavaslat mellett, mivel úgy látta, hogy a júniusi időszakra eső egyéb iskolai feladatok (záróvizsgák, tanév befejezése, stb.) miatt nem igazán célszerű a látogatást ide beütemezni.

A csoport tagjai javasolták, hogy a tananyagfejlesztő kollégák használatára szánt számítógép típusának kiválasztásánál a tervben szereplő géptípus helyett szerencsésebb megoldás lenne egy szerényebb képességű, de hordozható típus megvásároltatása. Ha az eredeti típus kerül beszerzésre, akkor sokat javítana a használati lehetőségén egy nagykapacitású háttértár (ZIP-drive) beszerzése, így ugyanis lehetőség nyílna nagy méretű és mennyiségű file-ok tárolására, az adatok egyszerű cseréjére. Hajdu János vállalta, hogy a csoport igényeit tolmácsolja a minisztérium felé.

Megegyezés született arról, hogy a következő tanácskozások helyszínei a csoporttagok intézményei legyenek. Így megoldható lesz, hogy kölcsönösen megismerhessük egymás intézményeit, tapasztalatokat gyűjthessünk az ott folyó munkáról. A következő értekezlet várható időpontja 1999. május 4.-5. , helyszíne Sopron lesz.

A kollégák javasolták, hogy mindenki egyénileg tekintse meg az INFO '99 kiállítást, és a legközelebbi összejövetelünkön beszéljük meg az ott látottakat.

Ezután az Elektronika Tananyagfejlesztő Csoport a munkaterv- és a költségvetés tervezetét a DACUM táblák módosító javaslattal együtt egyhangúan elfogadta.

Az értekezleten a következő, a tananyag kifejlesztéséért felelős alcsoportvezetőket bíztuk meg:

Tukacs Attila Mechatronikai technikus,

Faránki Gyula Műszaki számítástechnikai technikus,

Szenner Károly Ipari elektronikai technikus.

A csoport megállapodott abban, hogy a kommunikációra az E-mailt fogja használni. A file-okat lehetőleg RTF formátumban, és ZIP programmal tömörítve kell csatolni a levelekhez. Az RTF formátum az egyes rendszerek közötti különbség, illetve a makróvírusok elleni védekezés miatt lehet fontos. A tananyagfejlesztő csoport információs lapot nyitott a http://www.kzs.hu/elektronika.htm címen. Azonosító: elektronika , jelszó: jhajdu .

 

Budapest, 1999. április 13.

Hajdu János

csoportvezető